Przejdź do treści

Partnerem merytorycznym  projektu HANDMADE YOU(th), jest marka Oplotki.pl, obecnie największa w Polsce społeczność promująca i wspierająca polską przedsiębiorczość rękodzielniczą.

Misją miejsc, tworzonych online przez Oplotki jest wieloaspektowy rozwój polskiego rękodzieła na szeroką skalę, także za pomocą dzielenia się  praktycznymi narzędziami internetowymi pozwalającymi twórcom na docieranie do nowych odbiorców, dzięki szeroko rozumianym nowym mediom.

Edukacja w zakresie tworzenia skalowalnych produktów i usług cyfrowych w oparciu o rękodzieło oraz idea współpracy twórców z różnych dziedzin stanowi fundament aktualnego działania Oplotek. Organizacja warsztatów stacjonarnych i on-line z zakresu różnych technik rękodzieła pozwala uwspółcześniać te historyczne i podawać je w formacie przystępnym dla zdygitalizowanego świata.

Popularyzacja idei przedsiębiorczości w oparciu o rękodzieło pozwoliła na stworzenie pakietu produktów i usług cyfrowych wspomagających twórców w wyzwaniach związanych z szeroko rozumianym biznesem handmade.

Agnieszka Gaczkowska, twórczyni marki i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Oplotki (oba przedsięwzięcia mają tę samą nazwę), działającego m.in. jako inkubator sklepu on-line dla twórców, którzy stawiają pierwsze kroki w sprzedaży produktów i usług na bazie rękodzieła,  prowadzi także działalność komercyjną w oparciu o rękodzieło (sprzedaż kursów makramy i szydełkowania on-line, sprzedaż warsztatów stacjonarnych i on-line z różnych technik rękodzieła, kursy i programy on-line wspomagające biznesowo twórców handmade.

Stworzona przez nią marka, wraz ze Stowarzyszeniem, tworzą więc wspólną platformę zrzeszającą twórców z całej Polski i spoza jej granic, wychodząc naprzeciw ich potrzebom i różnorodnym oczekiwaniom, tworząc oferty zarówno dla małych marek rękodzielniczych na początku ich twórczej drogi i rozwoju, jak i dla twórców obecnych na rynku od dawna.

Projekty OPLOTEK to m.in.:  

  • Oplotki pop-up – czyli tymczasowe pracownie rękodzieła,
  • Świąteczny targ OPLOTKI – event handlowy dla twórców rękodzieła,
  • Rękodzieło Wczoraj i Dziś – projekt promujący niszowe techniki rękodzieła w formie wywiadów z twórcami, liczne kursy, webinary, podcasty.

Działalność  inicjatywy OPLOTKI można podglądać w formacie Podcastu, Youtube, Pinterest, Facebook, Instagram oraz newslettera.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook