Przejdź do treści

Starptautiskā partnerības projekta „HANDMADE YOU (TH)” organizators ir Semper Art Foundation, kura atklāj un popularizē māksliniekus, amatniekus un pazūdošo profesiju pārstāvjus, attīsta mākslinieciskos talantus; aizsargā kultūras mantojumu, veicina un attīsta mākslas, rokdarbu, tradīciju, tautas mākslas un izzūdošās profesijas mākslas jomā Polijā un ārvalstīs, rada apstākļus mākslinieciskam un rokdarbu darbam un uzlabo mākslinieku kvalifikāciju, veicina izpratni par kultūrvēsturiskām saitēm starp Poliju un citām valstīm, popularizējot Polijas nacionālo mantojumu, kas ir Eiropas kultūras mantojuma elements, ieskaitot vietējās tradīcijas senajā un mūsdienu mākslas jomā.

Projektos mērķē uz jauniešiem, kuri interesējas par radošumu, sadarbojas ar organizācijām no Latvijas, Čehijas, Slovākijas, Bulgārijas, Itālijas un Grieķijas.

Ikdienas darbā ārkārtīgi svarīgas ir darbības, kuru mērķis ir stereotipu un paaudžu, nacionālo, etnisko, ar invaliditāti saistītās vai sociālās atstumtības šķēršļu novēršana.

Fonds organizē rokdarbu meistarklases un atbalsta iepriekšminēto tēmu grupas. Organizācija darbojas stacionāri galvenokārt Mazovijas un Pomerānijas apgabalā, un izmantojot tiešsaistes aktivitātes un sociālos medijus atbalsta rokdarbu darītājus. Organizācijas darbības pamatā ir modernās tehnoloģijas, mācot jaunajai talantīgo mākslinieku paaudzei kā tās izmantot viņu rokdarbu darīšanas attīstībā.

Fonda vadošā programma ir RDAOŠĀ NVO programma, kas adresēta gan jaundibinātiem mākslas fondiem, gan jau reģistrētām vienībām. Konsultācijas tiek sniegtas arī fiziskām personām, kuras plāno dibināt fondu vai darboties kā darbinieki, valdes locekļi vai brīvprātīgie.

Organizācijas mērķi ir atvieglot informācijas pieejamību fonda pārstāvjiem un darbiniekiem, kā arī cilvēkiem, kuri vēlas tos dibināt, ilgtermiņā uzlabojot šo organizāciju darbības apstākļus un to kvalitāti, pārvaldību un tādējādi to efektīvāku darbību, un paplašināt ar mākslas industriju saistītu cilvēku darbības iespējas, t.sk. rokdarbnieki, amatnieki, pazūdošo profesiju pārstāvji, izplatot zināšanas par trešo sektoru savā vidē.

Fonda Programmas padomi veido mākslinieki un amatnieki, kas strādā dažādās tehnikās, kā arī cilvēki, kuri daudzus gadus ir saistīti ar trešo sektoru un sabiedriskām aktivitātēm.

Līdz šim fonds Semper Art sadarbībā ar programmu Erasmus + ir organizējis divus projektus. Pirmais projekts kontaktsemināra veidā ar nosaukumu HAND MADE YOURSELF , kas pulcēja 24 dalībniekus no 7 valstīm (Grieķijas, Itālijas, Latvijas, Čehijas, Slovākijas, Bulgārijas, Polijas) un notika 2018. gada 1.-6. Septembrī Murzasihlā.

Otrais projekts ar nosaukumu HANDMADE THEATER, kas bija jauniešu apmaiņas iniciatīva no 5 ES valstīm: Polijas, Grieķijas, Slovākijas, Čehijas un Itālijas, un tas notika 2019. gada 20. – 28. Maijā Darlowko, piejūras krastā.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook