Przejdź do treści

Preambuła

Tytuł ustanowiony zostaje celem promocji uzdolnionych artystów  i twórców wykonujących rękodzieło w wielu jego odsłonach i formach, mistrzów w poszczególnych dziedzinach, którzy wkładają  w swoje  prace serce i kunszt.  Wychodzą oni  naprzeciw potrzebom osób poszukujących rzeczy wyjątkowych, nietuzinkowych, starannie wykonanych. Nierzadko poświęcają swoje całe życie rękodziełu i rozwijaniu swego warsztatu. Pragniemy uhonorować nie tylko ich ogromne talenty, lecz także wytrwałość na drodze, którą obrali, by każdego dnia swymi dłońmi upiększać otaczającą nas rzeczywistość, tworząc wokół nas piękniejszy świat.

Kampania HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS stanowi odpowiedź na potrzebę wieloaspektowego upowszechniania w społeczeństwie wiedzy o rękodziele, jego historii, niejednokrotnie wielowiekowej tradycji i obecności w dzisiejszej przestrzeni społecznej i kulturowej. Służy promocji rękodzieła, albowiem stanowi ono niejednokrotnie dorobek i dziedzictwo, które warto nie tylko ocalać od zapomnienia, ale i  kultywować. 

Prowadząc tę kampanię pragniemy zarażać pasją do magii tworzenia przy pomocy własnych rąk oraz  ukazywać (prócz Twórców doświadczonych), także młode, wzrastające i obiecujące talenty, bo jest ich wiele. Wierzymy, że ich potencjał, wytrwałość w dążeniu do perfekcji i spełniania swych marzeń właśnie w działaniach twórczych, ocali i wypromuje wiele technik i kierunków, nie tylko związanych z polską kulturą, ale także tych, jakie przywędrowały do nas z odległych rejonów świata.

Kampania pn. HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS realizowana będzie m.in. poprzez prezentację sylwetek Twórców, ich dzieł, pracowni, ścieżki rozwoju itd. Będziemy zadawać im pytania dotyczące ich pasji, pokazywać ich prace.  Znajdziecie nas w grupie i na fanpage

W ramach, Kampanii, będącego częścią partnerstwa strategicznego pn. „HANDMADE(YOUTH)”, realizowanego poprzez program Erasmus + z organizacjami  Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs (Łotwa) i  Petrklíč help (Czechy), realizujemy program wsparcia młodych zdolnych rękodzielników i rzemieślników, promujemy wieloaspektowo sektor rękodzielniczy w Polsce, zachęcamy i inspirujemy młode pokolenie do czerpania z dorobku kulturowego minionych pokoleń, opartego w ogromnej mierze na rękodziele i rzemiośle.

Kim są Ambasadorzy Kampanii HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS?

Funkcję Ambasadorów w naszym projekcie pełnią rękodzielnicy i artyści,  osoby ze świata sztuki i kultury, którzy swoją działalnością i dorobkiem  w w/w obszarach promują szeroko rozumianą twórczość, rękodzieło oraz rzemiosło artystyczne.

Są to osoby znane w swoich środowiskach i branżach, posiadające swoje miejsca i społeczności w social mediach, aktywne w sferze  publicznej. 

Tytuł Ambasadora może również otrzymać osoba niezwiązana zawodowo ze środowiskiem artystycznym, natomiast aktywnie działająca na rzecz promocji artystów i rękodzielników, rozwoju twórczych talentów wśród młodego pokolenia,  promująca wiedzę z zakresu polskiego dorobku kultury i tradycji związanego z rozwojem rękodzielnictwa i rzemiosła, działająca w tym zakresie w organizacjach pozarządowych lub innych jednostkach i instytucjach działających w obszarze zbieżnym z tematyką Kampanii.

Jak zostać Ambasadorem Kampanii HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS?

Zwyczajowo propozycja dołączenia do grona Ambasadorów leży w naszej gestii i kontaktujemy się z wybranymi osobami, ustalając warunki wzajemnej współpracy. 

Jeśli jednak masz ochotę dołączyć do grupy Ambasadorów, jesteś artystą kochającym swoją pracę, cenisz rękodzieło i rzemiosło nie tylko własnego kierunku twórczości, uznajesz za zasadne i potrzebne  społeczną edukację i promocję w tym temacie, szczególnie uwzględniając w tym młode pokolenie – napisz do nas wiadomość na e-mail: contact@handmadeyouth.com, lub zgłoś się poprzez fanpage Rękodzielnicze Rewolucje.

Postanowienia końcowe:

Dokładamy wszelkich starań, aby osoby które z nami współpracują cechowały nie tylko zaangażowanie tematyczne i aktywność w w/w obszarach, lecz by wyróżniała je także kultura osobista, szacunek i tolerancja dla odmiennych grup społecznych, kultur, tradycji i zwyczajów.

Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za wypowiedzi w/w osób w przestrzeni publicznej, ani za ich opinie światopoglądowe.

W razie rażącego naruszenia dobrych obyczajów, lub aktywnej działalności politycznej, agitacji związanej z degradacją lub nadmierną faworyzacją danej grupy społecznej, kosztem innej, której dopuściłaby się osoba promująca nasz projekt, zastrzegamy sobie prawo rozwiązania umowy o współpracy ze skutkiem natychmiastowym, usunięcia z naszych social mediów wszelkich materiałów związanych z ta osobą oraz zażądania usunięcia wszelkich informacji mogących być kojarzonymi z Kampanią HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS z social mediów tej osoby. Jednocześnie ufamy głęboko, że takie sytuacje nie nastąpią.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook