Przejdź do treści

Vyrábím minimalistické batohy a pouzdra z odřezků stínících rolet. Spolupracuji s firmami, kterým při výrobě vznikají odřezky bez dalšího využití. Ty jsou ale dost velké a výborně se hodí na výrobu batohů – jsou omyvatelné, lehké, odolné a antialergické. Jádro BEKBEK je upcyklace – přeměňování odpadového materiálu na nové produkty. Tvoříme z nového, ale zároveň z „odpadu”.

Zakládám si na nadčasovém designu, který neomrzí a lokální výrobě, protože zboží k nám nemusí létat přes půlku světa.

Ráda bych časem prozkoumala další zbytkové materiály, které se dál nevyužijí a vymýšlela další cesty, jak vrátit nový „odpad” zpět do života.

Jsme sociální podnik z Moravskoslezského kraje, který s láskou propojuje ekologický způsob života a pomoc lidem.


Značka GREEN SMILE je na trhu od prosince 2019, kdy jsme přijali našeho prvního zaměstnance – paní Jiřinku. Od té doby nás pohání zejména touha rozvíjet se, pomáhat, tvořit a přijmout víc nových členů týmu, kteří mají zdravotní problémy a často jsou důsledkem svého handicapu znevýhodnění na trhu práce.

Naší společnou snahou je přispět k laskavějšímu a smysluplnějšímu světu. Všechny produkty, které u nás najdete, jsou šité s radostí a dobrou náladou, protože u nás se pracuje nejen rukama, ale i srdcem.

 

Hnacím motorem je pro mě vášeň pro práci se dřevem, vyzdvižení jeho specifických zvláštností a přirozených organických vlastností a spojení tohoto prvku s epoxidovou pryskyřicí a kovem. Každý kus dřeva je pro mě originál, který se snažím respektovat. Tvorba nábytku pro mě není jen práce, ale také způsob, jakým hledám vyjádření sebe sama. Převážně se zabývám zakázkovou výrobou konferenčních nebo jídelních stolů, ale vyrábím i jiné předměty vznikající spojením těchto prvků, jako jsou například servírovací prkénka, hodiny a další.

Tvořím pro lidi, kteří dokáží ocenit krásu dřeva a poctivé řemeslo. Pro lidi, kterým není lhostejné, do jakého prostředí se po práci vrací. Nejraději tvořím na zakázku, abych se mohl o novém majiteli předem něco dozvědět.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook