W Lost Lake Studio Michele Pollock tworzy haftowane dzieła sztuki

Artystka z USA łączy zamiłowanie do papieru i szycia, wyrażając tym swoją fascynację światem przyrody. Tworzy podstawę przy pomocy ściegów maszynowych, a następnie dodaje hafty ręczne, koraliki i elementy z papieru, aby tworzyć dwu- i trójwymiarowe dzieła sztuki, które eksplorują często niewidzialny świat wokół nas. „Od czasu przeprowadzki do domu… Czytaj więcej »W Lost Lake Studio Michele Pollock tworzy haftowane dzieła sztuki

Małgorzata Płoszaj z certyfikatem Ambasadora Polskiego Rękodzieła kampanii HANDMADE YOUTH Programme

Pasja tworzenia towarzyszy jej od zawsze, podobnie jak chęć poznawania nowych technik rękodzielniczych i dzielenia się nimi z innymi. Jako absolwentka Krakowskiej Szkoły Projektowania Mody i Stylizacji Ubioru współpracuje z inicjatywą Twórcze Czwartki z Wieliczki, prowadząc warsztaty konstrukcji i szycia ubioru oraz warsztaty filcowania na mokro. Tworzy toczki, kapelusze, fascynatory,… Czytaj więcej »Małgorzata Płoszaj z certyfikatem Ambasadora Polskiego Rękodzieła kampanii HANDMADE YOUTH Programme

Lida Puica w świecie barwnej szydełkowej biżuterii

Lidia Puica urodziła się i wychowała w Kiszyniowie, w Mołdawii. Ukończyła studia licencjackie z projektowania wnętrz na Narodowym Uniwersytecie Sztuki im. George’a Enescu w Iasi w Rumunii, a następnie uzyskała tytuł magistra z wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Cluj-Napoca w Rumunii.

Czytaj więcej »Lida Puica w świecie barwnej szydełkowej biżuterii

Beata Jarema Ambasadorką Polskiego Rękodzieła kampanii HANDMADE YOUTH Programme

Beata Jarema, Twórca Ludowy z koronki klockowej. Pochodzi z Lubelszczyzny, a obecnie mieszka w Rudawie, koło Krakowa. Jest zapaloną rękodzielniczką, która pokochała koronkę klockową i stała się ona jej wielką pasją. Stara się ocalić od zapomnienia i przekazać dalszym pokoleniom tę piękną, i jak niektórzy sądzą,  najtrudniejszą z technik wykonywania koronek. Niemniej nie obce są jej inne formy rękodzielnictwa :).

Czytaj więcej »Beata Jarema Ambasadorką Polskiego Rękodzieła kampanii HANDMADE YOUTH Programme

Mazurski Konik Weselny – artefakt dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur

Dziedzictwo kulturowe ma bardzo szerokie ujęcie. To nie tylko zachowane relikty, dzieła sztuki, czy zabytki. To także niematerialne przejawy kultury i dawnego życia, jego dorobku i pamięci o nim – widowiska, legendy, baśnie, muzyka, przysłowia i powiedzenia, zwyczaje, obrzędy, rytuały, sposoby obchodzenia świąt itd.

Czytaj więcej »Mazurski Konik Weselny – artefakt dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur

Szkolenie dla branży rękodzielniczej, w projekcie HANDMADE YOU(th)-relacja

W dniach 9-15 lipca w Józefowie odbyło się szkolenie, będące częścią naszego międzynarodowego  projektu HANDMADE YOU(th), dotyczące kompetencji miękkich dla branży rękodzielniczej. Objęło ono metody z edukacji pozaformalnej – jak poprzez handmade uczyć wartości, relacji, umiejętności, nawiązywania współprac itp. Udział wzięli w nim uczestnicy z Czech, Łotwy oraz z Polski.

Czytaj więcej »Szkolenie dla branży rękodzielniczej, w projekcie HANDMADE YOU(th)-relacja