Przejdź do treści

Ewa Genge

Od ponad 8 lat zakochana w sutaszu, tak bardzo, że kilka lat temu utworzyła i prowadzi grupę, w której uczy, inspiruje i zachęca do tworzenia biżuterii w tej technice. Dziś to prężna, liczna społeczność wielbicielek sutaszu, gdzie w przemiłej atmosferze można zyskać profesjonalną wiedzę, podzielić się doświadczeniem, czy poprosić o radę. Dodatkowo prowadzi sklep z półfabrykatami do tworzenia biżuterii oraz jest producentem polskiego sznurka sutasz. Działa online prowadząc różnego rodzaju warsztaty. Uwielbia zmiany, nowe wyzwania, dobrą kuchnię i przytulne miejsca. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci.

Przeczytaj wywiad z Pierwszą Ambasadorką Rękodzieła:

Agnieszka Przełomska

Twórczyni i właścicielka pracowni Pasją Wyplatane, w której powstają makramy, makatki i dekoracje. Ciągle w biegu. Prócz rękodzieła kocha przyrodę, rodzinne miasto Augustów oraz muzykę. Znajomi nazywają ją zakręconą osobą, z głową stale pełną pomysłów. Największą radość i satysfakcję sprawia jej uczenie swojej pasji innych, co z powodzeniem realizuje poprzez różnorodne warsztaty. Prywatnie jest mamą trójki wspaniałych dzieci.

Przeczytaj wywiad z Drugą Ambasadorką Rękodzieła:

Urszula Łęczycka-Jeziorska

Rękodzielnik, plastyk technik scenograficznych, architekt krajobrazu, kostiumograf i charakteryzator teatralno-filmowy. Współautorka projektu Kostiumowo – fotograficznego „Epoki Warszawy” oraz książki „Bielizna, futra i bracia Jabłkowscy. Światowe trendy w żurnalach największego domu towarowego Europy Środkowej 1910 – 1939.”Autorka projektu „Gardens. The Royal Beauty” oraz pomysłodawca i koordynator „Projektu Sutasz”.

Przeczytaj wywiad z Trzecią Ambasadorką Rękodzieła:

Agnieszka Gaczkowska

Prezes zarządu Stowarzyszenia OPLOTKI, działającego m.in. jako inkubator sklepu on-line dla twórców, którzy stawiają pierwsze kroki w sprzedaży produktów i usług na bazie rękodzieła. Stworzona przez nią marka, wraz ze Stowarzyszeniem, tworzą wspólną platformę zrzeszającą twórców z całej Polski i spoza jej granic, wychodząc naprzeciw ich potrzebom i różnorodnym oczekiwaniom, tworząc oferty zarówno dla małych marek rękodzielniczych na początku ich twórczej drogi i rozwoju, jak i dla twórców obecnych na rynku od dawna. Działalność inicjatywy OPLOTKI można podglądać w formacie Podcastu, Youtube, Pinterest, FB, Instagram oraz newslettera.

Przeczytaj wywiad z Czwartą Ambasadorką Rękodzieła:

Iga Borowiecka - Grzywacz

Miłośniczka nowych wyzwań i to nie tylko artystycznych. Od 2016 roku prowadzi kARTkę Pracownię Działań Twórczych, w której gromadzi i rozdaje dobrą, twórczą energię prowadząc warsztaty, zajęcia i tworząc. Z tytułu wykształcenia działa w obszarach sztuk plastycznych ze szczególnym naciskiem na malarstwo ale od kilku lat jej głównym kierunkiem jest rękodzieło. Uwielbia mieszać techniki, przerabiać stare na nowe i działać w obszarze zero waste. Dla wytchnienia haftuje, robi biżuterię, szydełkuje. Mówi o sobie – „muszę mieć zawsze zajęte ręce”. Prywatnie mama, żona i totalny zwierzolub.

Przeczytaj wywiad z Piątą Ambasadorką Rękodzieła:

Błażej Danielewicz

Propagator sztuki String Artu, właściciel marki String Art Nuance, specjalista w malowaniu realistycznych obrazów i portretów przy pomocy nici.
 
Przeczytaj wywiad z Szóstym Ambasadorem Rękodzieła:

Edyta Jurkiewicz

Jest spełniającą swe marzenia kobietą, żoną, mamą dwóch dorosłych córek, z wykształcenia muzykiem i nauczycielką języka angielskiego w LO w Zielonej Górze-zakochana w American dream, podróżach, ludwiczkach i pięknych przedmiotach z duszą. W 2019 roku napisała i wydała książkę pt.”Moje Shabby chic marzenia”, od ponad roku prowadzi wymarzoną Pracownię Lawendowy Domek, gdzie spotyka się z klientkami zakochanymi w stylu Shabby chic tak mocno jak ona sama. Prowadzi poczytnego bloga „Eda’s world”-kocha ludzi i lawendę.
 
Przeczytaj wywiad z Siódmą Ambasadorką Rękodzieła:

Magdalena Jeziorska

 
Z wykształcenia filolożka klasyczna (uczyła się łaciny i greki, ale już niewiele z czasów studiów pamięta) i fotografka. Z potrzeby serca maluje akwarelami, a ostatnio odkryła też magię czarnej farby drukarskie i linoryt. Pozostały skrawek życia poświęca na bieganie, wędrówki górskie z mężem i odkrywanie świata. Twórczyni marki Rudoróż.
 
Przeczytaj wywiad z Ósmą Ambasadorką Rękodzieła:

Marika Kołonowicz

 
Rękodzielniczka i projektantka od wielu lat. Tworzy personalizowane kolczyki dla lubiących się wyróżnić z tłumu, które krążą po świecie (Norwegia, Hiszpania, USA), kurtki z malowanymi projektami, dziergane swetry, kardigany, szale XXL, czapki i bieliznę, ceramikę, świeczki zapachowe, plakaty z linearnymi wzorami i wiele więcej.
 
Przeczytaj wywiad z Dziewiątą Ambasadorką Rękodzieła:

Beata Jarema

 
Twórca Ludowy z koronki klockowej. Pochodzi z Lubelszczyzny, a obecnie mieszka w Rudawie, koło Krakowa. Jest zapaloną rękodzielniczką, która pokochała koronkę klockową i stała się ona jej wielką pasją. Stara się ocalić od zapomnienia i przekazać dalszym pokoleniom tę piękną, i jak niektórzy sądzą, najtrudniejszą z technik wykonywania koronek. Niemniej nieobce są jej inne formy rękodzielnictwa.
 
Przeczytaj wywiad z Dziesiątą Ambasadorką Rękodzieła:

Małgorzata Płoszaj

Pasja tworzenia towarzyszy jej od zawsze, podobnie jak chęć poznawania nowych technik rękodzielniczych i dzielenia się nimi z innymi. Jako absolwentka Krakowskiej Szkoły Projektowania Mody i Stylizacji Ubioru współpracuje z inicjatywą Twórcze Czwartki z Wieliczki, prowadząc warsztaty konstrukcji i szycia ubioru oraz warsztaty filcowania na mokro. Tworzy toczki, kapelusze, fascynatory, biżuterię, odzież.
 
Przeczytaj wywiad z Jedenastą Ambasadorką Rękodzieła:

Małgorzata Jaszczołt

Kustosz Kuratorium Etnograficznego w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, autork i współautorka wielu publikacji z dziedziny etnografii.
 
Przeczytaj wywiad z Dwunastą Ambasadorką Rękodzieła:

Katarzyna Płóciennik-Niemczyk

Artysta rękodzielnik, sutaszystka tworząca pod marką Moje Sutaszowo i co mi w duszy gra. Z wykształcenia etnolożka i antropolożka kultury oraz dziennikarka. Publikująca w wielu pismach, np. Dedal. Magazyn Kulturalny, Femka, Cogitto, Gadki z Chatki, a także portalach m.in. www. racjonalista.pl. Niegdyś związana z ogólnopolską telewizją Patio TV. Ponadto trenerka sprzedaży, menadżerka, dietetyczka, wegetarianka, miłośniczka książek zwłaszcza o tematyce związanej z rozwojem osobistym itp. Szczęśliwa mężatka i mama dwójki dzieci. Pochodzi z województwa świętokrzyskiego, ale od wielu lat związana jest z Łodzią, gdzie mieszka i pracuje. Laureatka konkursów fotograficznych, choć z fotografią biżuterii nie radzi sobie najlepiej:), autorka e-booka z 2010 r. „Nigdy nie zapomnisz prawdy”.
 
Przeczytaj wywiad z Trzynastą Ambasadorką Rękodzieła:

Joanna Gąsiorowska

 
Mieszka na obrzeżach małego miasta, blisko natury. Jest rękodzielnikiem i nauczycielem plastyki, w swojej pracy z dziećmi bardzo nastawia się na wykorzystywaniem treści z arteterapii, którą również ukończyła. Stara się stopniowo zmieniać obraz „plastyki” w świadomości szkolnej – z przedmiotu, na którym obowiązkiem jest oddać prace – do przygody z odkrywaniem własnego potencjału twórczego, który często ma charakter terapeutyczny i wspomagający rozwój. Poza tym jest rękodzielniczką z umysłu, ciała i duszy i właściwie to nie potrafi określić siebie jakimkolwiek innym słowem.
 
Przeczytaj wywiad z Czternastą Ambasadorką Rękodzieła:

Małgorzata Jednoralska-Józefczyk

Z wykształcenia romanistka i bibliotekarka, pochodzi z Wejherowa, gdzie od 2014 prowadzi pracownię autorskiej biżuterii. Uwielbia rękodzieło w każdej postaci, zwłaszcza te mocno zakorzenione w naszej tradycji, co stara się przekazać na warsztatach dla dzieci i dorosłych. Jej ulubione techniki to haft soutache i tkanie na krośnie. Prywatnie żona i matka trójki dzieci, pracuje w bibliotece szkolnej, śpiewa w Wejherowskim Chórze Mieszanym Camerata Musicale.
 
Przeczytaj wywiad z Piętnastą Ambasadorką Rękodzieła:

Krzysztof Skubik

Ukończył technikum przemysłu drzewnego w Janowie Lubelskim, tam poznał materiał jakim jest drewno, jego gatunki i ich właściwości, co sprawiło, że zdobytą wiedzę wykorzystuje tworząc swoje dzieła.
Na co dzień pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, gdzie styka się z krzywdą ludzi i ich łzami i głównie dlatego swoją pasją postanowił pomagać innym wykonując prace na różne aukcje charytatywne. Ma kilka małych marzeń do których powoli dąży. Jedno z nich już się spełniło – jego prace zostały zauważone poza granicami Polski. Zdobył pierwszą nagrodę na wystawie w Woronieżu, w Rosji. Dzięki temu otrzymał propozycję bycia jednym z założycieli pierwszego Muzeum Pirografii w Rosji.
 
Przeczytaj wywiad z Szesnastym Ambasadorem Rękodzieła:
245269683_483794292600912_549773342018957739_n

Iwona Biela

Mówi o sobie – dziewczyna z małego, zielonego miasteczka, znajdującego się w sercu
Bieszczadzkich lasów, tworząca obecnie na Podlasiu. Z wykształcenia leśnik, z zamiłowania entomolog, samouk tokarstwa, rzeźby i obróbki drewna. Prywatnie mama niesfornego 2-latka, żona człowieka z lasu, posiadaczka kota i sowy. Marka Nature Core powstała z potrzeby pokazania, że drewno to materiał z duszą, historią i niezwykłą mocą. Z pozornie zwykłego kawałka drewna, stara się wydobywać to co najlepsze i tworzyć niebanalną biżuterię, eleganckie długopisy, pióra oraz inne leśne artefakty.
260199080_1791451411053722_7781457987302689694_n
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook