Ewa Genge
Od ponad 8 lat zakochana w sutaszu, tak bardzo, że kilka lat temu utworzyła i prowadzi grupę, w której uczy, inspiruje i zachęca do tworzenia biżuterii w tej technice. Dziś to prężna, liczna społeczność wielbicielek sutaszu, gdzie w przemiłej atmosferze można zyskać profesjonalną wiedzę, podzielić się doświadczeniem, czy poprosić o radę. Dodatkowo prowadzi sklep z półfabrykatami do tworzenia biżuterii oraz jest producentem polskiego sznurka sutasz. Działa online prowadząc różnego rodzaju warsztaty. Uwielbia zmiany, nowe wyzwania, dobrą kuchnię i przytulne miejsca. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci.
Przeczytaj wywiad z Pierwszą Ambasadorką Rękodzieła:
Agnieszka Przełomska
Twórczyni i właścicielka pracowni Pasją Wyplatane, w której powstają makramy, makatki i dekoracje. Ciągle w biegu. Prócz rękodzieła kocha przyrodę, rodzinne miasto Augustów oraz muzykę. Znajomi nazywają ją zakręconą osobą, z głową stale pełną pomysłów. Największą radość i satysfakcję sprawia jej uczenie swojej pasji innych, co z powodzeniem realizuje poprzez różnorodne warsztaty. Prywatnie jest mamą trójki wspaniałych dzieci.
Przeczytaj wywiad z Drugą Ambasadorką Rękodzieła:
Urszula Łęczycka-Jeziorska
Rękodzielnik, plastyk technik scenograficznych, architekt krajobrazu, kostiumograf i charakteryzator teatralno-filmowy. Współautorka projektu Kostiumowo – fotograficznego „Epoki Warszawy” oraz książki „Bielizna, futra i bracia Jabłkowscy. Światowe trendy w żurnalach największego domu towarowego Europy Środkowej 1910 – 1939.”Autorka projektu „Gardens. The Royal Beauty” oraz pomysłodawca i koordynator „Projektu Sutasz”.
Przeczytaj wywiad z Trzecią Ambasadorką Rękodzieła:
Agnieszka Gaczkowska
Prezes zarządu Stowarzyszenia OPLOTKI, działającego m.in. jako inkubator sklepu on-line dla twórców, którzy stawiają pierwsze kroki w sprzedaży produktów i usług na bazie rękodzieła. Stworzona przez nią marka, wraz ze Stowarzyszeniem, tworzą wspólną platformę zrzeszającą twórców z całej Polski i spoza jej granic, wychodząc naprzeciw ich potrzebom i różnorodnym oczekiwaniom, tworząc oferty zarówno dla małych marek rękodzielniczych na początku ich twórczej drogi i rozwoju, jak i dla twórców obecnych na rynku od dawna. Działalność inicjatywy OPLOTKI można podglądać w formacie Podcastu, Youtube, Pinterest, FB, Instagram oraz newslettera.
Przeczytaj wywiad z Czwartą Ambasadorką Rękodzieła:
Iga Borowiecka - Grzywacz
Miłośniczka nowych wyzwań i to nie tylko artystycznych. Od 2016 roku prowadzi kARTkę Pracownię Działań Twórczych, w której gromadzi i rozdaje dobrą, twórczą energię prowadząc warsztaty, zajęcia i tworząc. Z tytułu wykształcenia działa w obszarach sztuk plastycznych ze szczególnym naciskiem na malarstwo ale od kilku lat jej głównym kierunkiem jest rękodzieło. Uwielbia mieszać techniki, przerabiać stare na nowe i działać w obszarze zero waste. Dla wytchnienia haftuje, robi biżuterię, szydełkuje. Mówi o sobie – „muszę mieć zawsze zajęte ręce”. Prywatnie mama, żona i totalny zwierzolub.
Przeczytaj wywiad z Piątą Ambasadorką Rękodzieła: