Przejdź do treści

Luksusowa witrażowa biżuteria od Rity Briali

Rosyjska projektantka Rita Briali  tworzy wyjątkową biżuterię wykorzystując m. in. płynne szkło, w witrażowej autorskiej technice.  Od 2013 artystka posiada do niej prawa patentowe – była wówczas jedyną artystką w Rosji, tworzącą biżuterię w tej technologii.

Jej dzieła są niezwykle lekkie, pięknie odbijają światło, każda rzecz jest unikalna, tworzona całkowicie ręcznie, z dbałością o dobór barw i wykończeń. Artystka w swoich pracach wykorzystuje także złoto, srebro, kamienie szlachetne i półszlachetne, mosiądz, kryształy.

Jak wspomina Rita, na początku tworzyła z pasji, pomysł na biżuteryjną markę pojawił się u niej dopiero później. Zaciekawiła ją bowiem technika z użyciem gorącej emalii cloisonne, zwana „Plique-a-Jour” (po francusku- „przepuszczanie światła dziennego”), gdy emalia nakładana jest w taki sposób, by światło przechodziło przez przezroczyste lub półprzezroczyste szkło emaliowane.

Jest to wersja witraży w miniaturze, uważana za bardzo trudną do precyzyjnego wykonania pod względem technicznym. Spotkanie z tym rodzajem twórczości stało się inspiracja dla artystki, by stworzyć autorską technikę, a potem markę pn. Fluorita Design Studio.

Rita tworzy biżuterię we własnym warsztacie w tym samym domu, w którym mieszka, zazwyczaj późnym wieczorem lub wczesną nocą, gdy rodzina pogrążona jest we śnie.

Zdjęcia pochodzą z https://www.livemaster.com/fluorita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook