Przejdź do treści

Sztuka tekstylna Hiromi Tango i jej pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne

Hiromi Tango z Australii jest artystką, która w swojej artystycznej karierze skupia się na związkach sztuki ze zdrowiem psychicznym.Zarówno w praktyce studyjnej, jak i projektach badawczych pokazuje zależności na linii natura-zdrowie-twórczość, udowadniając, w jaki sposób różnorodne aspekty procesu tworzenia mogą przyczynić się do pozytywnego samopoczucia psychicznego.

Osiąga się to poprzez celowe zaangażowanie w czynności medytacyjne, takie jak powtarzające się czynności pakowania, sortowania i kategoryzacji materiałów; wpływ koloru, światła, tekstury, zapachu, dźwięku i ruchu na nasz stan fizyczny i psychiczny oraz czynniki ochronne, w tym interakcje społeczne, spowolnienie procesu tworzenia sztuki oraz wspólne doświadczenia, które wzmacniają odporność.

Jej propozycje pełne są różnorodnych form tekstylnych, zróżnicowanych faktur i kolorów. Prace Hiromi były wystawiane w największych narodowych muzeach sztuki i galeriach regionalnych w całej Australii.

Artystka pojawiała się również na międzynarodowych wystawach w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Dubaju oraz w całym regionie Azji i Pacyfiku, w tym w Singapurze, Korei Południowej, Japonii, Indonezji i Nowej Zelandii.

Zdjęcia pochodzą z https://hiromitango.com/ , gdzie znajdziecie więcej prac Artystki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook