Przejdź do treści

Moją pasją są tekstylia – mówi Gabriela Nirino, projektantka tekstyliów z Buenos Aires, zajmująca się biżuterią

Gabriela zakochana jest w tekstyliach, z których tworzy różnorodne akcesoria, wykorzystując w nich także niechciane elementy np. z metalu. Lubi używać tego, co już rzekomo niepotrzebne, uznane za odpad, albo śmieć.

Oprócz dyplomów profesora literatury i projektanta tekstyliów na Uniwersytecie w Buenos Aires, Gabriela posiada również tytuł magistra nauk ścisłych, technologii i społeczeństwa, a także specjalizację w tkaniu żakardowym w Fondazione Lisio (Firenze) oraz w Centro de Textiles Contemporáneos (Montreal).

Swój czas dzieli więc pomiędzy pasję i nauczanie.

Oprócz sympozjów, biennale, wystaw artystycznych i warsztatów, Gabriela bierze również udział w inicjatywach takich jak „Travesías” Hebe Argentieri, wirtualna wystawa „Arte, Memoria y Futuro” zorganizowana przez Joyeros Argentinos jako upamiętnienie 40 lat lata zamachu stanu cywilno-wojskowego w Argentynie, udział, który Gabriela odkreśla jako „dobrą okazję do zrozumienia współczesnej biżuterii jako formy komunikacji i wyrażania problemów społecznych ”.

Jak sama mówi – Tkactwo mnie fascynuje . Ma ludzką jakość. Tkactwo wiąże się z możliwością budowania małego świata niemal od podstaw, porządkując chaos.

Więcej prac Gabrieli obejrzycie tutaj, https://www.gabinirino.com/, lub też tu, www.facebook.com/GNLar, skąd pochodzą prezentowane fotografie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook