Przejdź do treści

Rzeźbiarz Perry Lancaster i jego figurki zwierząt

Rzeźbiarz Perry Lancaster urodził się w 1969 roku w Wielkiej Brytanii, w Cambridgeshire. W 1988 roku rozpoczął pracę w pracowni uznanego projektanta Johna Foxa, gdzie zdobył podstawową wiedzę i rozwinął swój talent. W 2000 roku Perry przeniósł się na południe Francji i kontynuował pracę z drewnem.

Elegancka prostota tworzonych przez niego figur stała się w końcu jego znakiem firmowym i rozpoznawczym.

Idealnie odzwierciedla w pracach cienką linię między prostym, idealnie gładkim kształtem a złożoną fakturą drewna. Do swoich produktów Perry wykorzystuje jego egzotyczne gatunki : cis, cocobolo, heban, palisander, pterocarpus, zebrano, amarant, bubinga.

Każdy gatunek drewna ma swój niepowtarzalny wzór słojów i z własną teksturą, charakterystyczną tylko dla tego gatunku.

Dla Perry’ego cały magiczny rytuał to poszukiwanie drzewa, które „zagra” w gotowym produkcie główną rolę. Wszystko zaczyna się od ogólnego zarysu przyszłej figurki. A potem w rękach mistrza, który usuwa z drewna warstwa po warstwie, rodzi się smukła i niezwykła rzeźba.

Idealną gładkość figurki uzyskuje się poprzez ręczne szlifowanie papierem ściernym. Ostatnim ważnym akcentem jest pokrytywanie gotowego produktu mieszanką wosku pszczelego i naturalnych olejów. Na tym etapie ujawnia się całe wewnętrzne piękno drewna.

Rzeźbiarz nie używa farb ani lakierów, co często podkreśla. Jego produkty są więc całkowicie naturalne i przyjazne dla środowiska.

„Nigdy nie tracę entuzjazmu do rozpoczęcia pracy z nowym kawałkiem drewna, aby odkryć wszystko to, co kryje się w jegoi wnętrzu” – mówi artysta.

Zdjęcia pochodzą z www.facebook.com/Perry-Lancaster-Wood-Carving, gdzie znajdziecie więcej prac artysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook