Przejdź do treści

Inspirowany oceanem świat Katherine Wheeler

Powstanie australijskiej marki Katherine Wheeler Ceramics miało swój początek podczas wakacji. To na nich, spędzając czas na plaży, Katherine zafascynowała się wszystkimi dziwnymi i cudownymi rzeczami, które wypływały z głębin.

Postanowila więc zabrać część tej inspiracji i zachwytu do miasta, jako przypomnienie niezwykłych wrażeń znad oceanu. Nie niszcząc i nie czerpiąc bezpośrednio z natury, postanowiła zrobić własny pierścionek z koralowca. Taki był początek 🙂

Do tej pory jej ceramiczne elementy i projekty wciąż wywodzą się i są inspirowane oceanem oraz skarbami, które wyrzuca i ukrywa on w swoich głębinach. Katherine z wykształcenia jest artystą złotnikiem, zaś miłością do ceramiki zaraził ją tata, garncarz. W swojej twórczości z powodzeniem więc łączy obie techniki.

Obecnie tworzy biżuterię, naczynia różnego rodzaju, donice. Kształt i fakturę nadaje każdemu dziełu ręcznie, a każdy przedmiot jest malowany i szkliwiony przez nią także samodzielnie, następnie wypala je w temperaturze  1200-1300 stopni C w piecu elektrycznym w jej domowym studio w Castelmaine.


W dziełach Katherine znajdziemy odzwierciedlenie subtelnych szczegółów, form, kolorów, faktur i detali występujących w naturalnym środowisku. Wszystkie egzemplarze są jedyne w swoim rodzaju, wykonane z najwyższą starannością i intencją, aby każda osoba znalazła, dopasowała do siebie i wybrała coś specjalnie dla siebie.


Więcej zdjęć dzieł Katherine znajdziecie tutaj: www.katherinewheeler.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook