Inspirowany oceanem świat Katherine Wheeler

Powstanie australijskiej marki Katherine Wheeler Ceramics miało swój początek podczas wakacji. To na nich, spędzając czas na plaży, Katherine zafascynowała się wszystkimi dziwnymi i cudownymi rzeczami, które wypływały z głębin.

Postanowila więc zabrać część tej inspiracji i zachwytu do miasta, jako przypomnienie niezwykłych wrażeń znad oceanu. Nie niszcząc i nie czerpiąc bezpośrednio z natury, postanowiła zrobić własny pierścionek z koralowca. Taki był początek 🙂

Do tej pory jej ceramiczne elementy i projekty wciąż wywodzą się i są inspirowane oceanem oraz skarbami, które wyrzuca i ukrywa on w swoich głębinach. Katherine z wykształcenia jest artystą złotnikiem, zaś miłością do ceramiki zaraził ją tata, garncarz. W swojej twórczości z powodzeniem więc łączy obie techniki.

Obecnie tworzy biżuterię, naczynia różnego rodzaju, donice. Kształt i fakturę nadaje każdemu dziełu ręcznie, a każdy przedmiot jest malowany i szkliwiony przez nią także samodzielnie, następnie wypala je w temperaturze  1200-1300 stopni C w piecu elektrycznym w jej domowym studio w Castelmaine.


W dziełach Katherine znajdziemy odzwierciedlenie subtelnych szczegółów, form, kolorów, faktur i detali występujących w naturalnym środowisku. Wszystkie egzemplarze są jedyne w swoim rodzaju, wykonane z najwyższą starannością i intencją, aby każda osoba znalazła, dopasowała do siebie i wybrała coś specjalnie dla siebie.


Więcej zdjęć dzieł Katherine znajdziecie tutaj: www.katherinewheeler.com.au

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.