Przejdź do treści

Niezwykle realistyczny świat zwierząt japońskiej artystki

Terumi Ohta z północnej Japonii jest artystką samoukiem, która technikę filcowania na sucho odkryła w 2012 roku. Tworzy  filcowe zwierzęta, łącząc w końcowym wrażeniu rzeczywistość z niezwykle realnym jej odtworzeniem i dbałością o najdrobniejszy nawet detal.

Jak sama mówi – zależy jej na wiernym odtworzeniu ułożeń ciała danego zwierzęcia, jego mimiki, gestów i duszy. Każda praca to przeważnie kilkadziesiąt godzin mozolnej, skrupulatnej pracy. 

„Dorastałam w otoczeniu przyrody, kwiatów i zwierząt. Czas spędzałam z psami, ptakami, rybami, iguaną i świnkami, bo były to nasze zwierzęta domowe. Moje ulubione programy telewizyjne zawsze były o zwierzętach. Jako mała dziewczynka zaczęłam przygodę z twórczością od malowania zwierząt, które mnie otaczały”.

Brała udział w wielu wystawach w rodzimym kraju, ale także w Europie i USA. Oprócz igły i filcu fascynuje się też malarstwem,  muzyką i sztuką układania kwiatów. 

W 2013 roku stworzyła w Tokio studio o nazwie „Lab True Style”, gdzie prezentuje i sprzedaje swoje prace oraz gdzie prowadzi warsztaty nauki filcowania. Na jej zajęcia uczęszcza co najmniej 50 osób miesięcznie.

Terumi przywiązuje dużą uwagę do mieszania różnych kolorów filcowych włókien, aby jak najbardziej realistycznie odtworzyć barwę i fakturę fakturę sierści lub skóry zwierzęcia.

Do tworzenia realistycznych detali, takich jak oczy, nos, zęby i paznokcie wykorzystuje masy plastyczne i żywicę. 

A oto miejsca, skąd pochodzą zdjęcia i gdzie znajdziecie więcej prac tej utalentowanej artystki:

https://www.facebook.com/TrueStyleLab

https://www.truestylelab.com/

https://www.instagram.com/truestylelab/

https://gr.pinterest.com/pin/45950858675044112/

https://www.youtube.com/channel/UCE_w5RxuIYCUcFUwXxeOXlA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook