Przestrzenna biżuteria niczym kruche bombki

Koreańska artystka Seulgi Kwon, wykorzystuje w swoich pracach nici, papier przypominający cienką tkaninę, silikon, żywicę, pigmenty, piórka, perełki i inne dodatki,  tworząc delikatną, przestrzenną biżuterię.   Jej dzieła odzwierciedlają cykle wzrostu roślin i kwiatów, niektóre przypominają też grzyby czy nasiona tuż przed pęknięciem, stworzenia oceaniczne, a nawet… bakterie. 

Patrząc na rozwój nauki i technologii, jakiego nigdy wcześniej nie widziano w życiu naturalnym, artystka tworzy własne interpretacje nowych form życia organicznego.

Seulgi Kwon urodziła się 6 kwietnia 1983 roku w Seulu, w Korei Południowej. W latach 2002-2007 studiowała na Uniwersytecie Kookmin w Seulu, na Wydziale Sztuk Pięknych, Metalurgii i Biżuterii, gdzie uzyskała dyplom BFA.

Od tamtej pory jej ulubionym tworzywem jest silikon, lekki, transparentny, miękki, dający niesamowite możliwości modelowania kształtów. Można mu nadawać różne faktury, a prace z jego użyciem mogą się swobodnie poruszać, potęgując efekty.

Po zrobieniu silikonowego odlewu, zaczyna się proces nadawania barw, mieszania pigmentów, wplatania nici, elementów z żywicy, papieru, tkanin, koralików czy też innych elementów.

Efekty końcowe, choć przypominają kruche szklane bombki, nadają się do noszenia.

Jej prace prezentowane były na wystawach w Australii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Japonii, Stanach Zjednoczonych i oczywiście w rodzimej Korei.

Innowacyjne techniki i talent artystki i projektantki zostały docenione wieloma nagrodami, w tym prestiżową Nagrodą BKV w Monachium, czy Nagrodą Fondazione Cominelli we Włoszech.

Więcej prac tej zdolnej artystki znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/seulgi.kwon.75

https://www.kwonseulgi.com/

https://www.instagram.com/seulgi.kwon/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.