Niezwykle barwny artystyczny duet Chiachio & Giannone z Argentyny

Niezwykle utalentowany artystyczny duet Chiachio & Giannone z Argentyny, złożony z Leo Chiachio i Daniela Giannone, znany z barwnych wyszywanych dzieł, wykorzystuje haft wraz z zachwycającą masą kolorów.  Ich prace przedstawiają rodzinę, zasady społeczne, niedocenianych artystów, mniejszości.

Jako artyści są po prostu znani jako Chiachio & Giannone.

Leo Chiachio urodził się w Buenos Aires w 1969. r. Daniel Giannone w Kordobie w 1964. r Obaj studiowali sztuki piękne w Argentynie. Daniel nauczył się haftować od zakonnic w Cordoba City Elementary School.

To były jego pierwsze kroki w hafcie. Leo Chiachio, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Sztuki, stawiał pierwsze kroki w hafcie podczas częstych wizyt w sklepach sprzedających materiały do tej techniki.

Ich prace to w większości autoportrety, portretują siebie i jednego ze swoich psów (mają trzy malutkie jamniczki od 3 do 15 lat). Często humorystyczne sceny wypełnione są także kwiatami roślinami.  

Wykorzystują nowe i używane materiały z różnych krajów, takich jak Francja, Gwatemala, Brazylia, USA itp.

Brali udział w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach zarówno w Argentynie, jak i za granicą, w  Chinach, Francji, Włoszech, Meksyku, Filipinach, USA w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Jak mówią: „Chcemy zobaczyć, jak zmieniają się nasze obrazy z czasem, podczas gdy zawsze jesteśmy tymi samymi ludźmi. Kiedy zaczynaliśmy przedstawiać się jako rodzina, którą tworzymy, chcieliśmy podnieść tematykę różnych modeli rodziny w społeczeństwie, męskiej roli w różnych społeczeństwach i kulturach itp. Wierzymy, że w naszej pracy nie ma żadnych tajemnic.

Uwielbiamy dzielić się procesem twórczym z przyjaciółmi, kolegami i studentami sztuk pięknych. Wierzymy, że nasza praca da coś światu i wniesie wkład we współczesną sztukę Argentyny.

Mamy nadzieję, że haft dał nam bardzo dużo, a my odwdzięczyliśmy się tej technice, więc nie ma roszczeń od żadnej ze stron „.

Zdjęcia pochodzą z:

https://www.instagram.com/chiachiogiannone/

https://www.facebook.com/ChiachioGiannone

http://www.chiachiogiannone.com

Więcej prac artystów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.