Przejdź do treści

Minimalistyczne rzeźby z lnu

Francuska artystka Agnes Sebyleau tworzy misterne rzeźby i szydełkową biżuterię. Urodzona w 1961 roku, w Valence, mieszka i pracuje w Charenton-le-Pont, na przedmieściach Paryża. Studiowała kino i literaturę współczesną na Uniwersytecie Walenckim, a po ich ukończeniu pracowała przez wiele lat jako dyrektor artystyczny w biurze wydawnictwa reklamowego.

W czasie gdy zajmowała się wychowywaniem dzieci, tworzyła już jedynie za pomocą szydełka, oddając się pasji w każdej wolnej chwili, zarówno na placu zabaw, jak i podczas podróży metrem.

W pracach wykorzystuje lnianą nić w naturalnym kolorze, rzadko dodając do niej kolory – są to wówczas przeważnie biel i czerwień. Agnes jest uczestniczką wielu wystaw, podczas których chętnie dzieli się swoją fascynacją do surowej i szorskiej formy lnu, z której powstają jej rzeźby i akcesoria.

W pracach wykorzystuje lnianą nić w naturalnym kolorze, rzadko dodając do niej kolory – są to wówczas przeważnie biel i czerwień.

Agnes jest uczestniczką wielu wystaw, podczas których chętnie dzieli się swoją fascynacją do surowej i szorskiej formy lnu, z której powstają jej rzeźby i akcesoria.

Tworzy zazwyczaj przy pomocy bardzo ciasnego splotu, nadając dziełu objętość i kształt. Jej prace tworzą efekt naturalistyczny, często roślinny, mineralny i organiczny. Są przy tym sprężyste i miękkie.

Zdjęcia pochodzą z https://www.facebook.com/sebyleau oraz https://sebyleau.ultra-book.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook