Przejdź do treści

Cuda na dłoni

Rosyjski projektant i artysta, Borys Kolesnikow, wykonuje oryginalną biżuterię i akcesoria ze srebra, złota, z dodatkiem diamentów i kamieni szlachetnych. Od 1988 r. należy do Związku Artystów Rosji.

Od wczesnych lat w w swoich pracach inspirował się naturą, w jej prostej, a nawet czasem surowej formie, sztuką dawną i ludową.

Borys bardzo ceni sobie w sztuce wolność, rozumianą jako wolność wyboru formy, jak i swobodę w odbiorze twórczości.

Jest laureatem i stałym uczestnikiem wielu wystaw, na swoim koncie posiadając nagrody, dyplomy i certyfikaty.

Tworzy też niezwykłe miniatury i akcesoria, jak np. wykonany w skali 1:18 ekskluzywny model retro Mercedes-Benz 500K, stworzony ze srebra, posiadający wnętrze pokryte skórą, a reflektory z drogocennych kamieni. Całości dopełnia szafirowe szkło oraz diamenty.

Można otworzyć maskę oraz drzwi samochodu, zaś kierownica się obraca. Cena takiego dzieła sztuki to 9 896.85 €.

Zdjęcia pochodzą z serwisu https://www.livemaster.com/jewelart 

Więcej prac artysty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook