Przejdź do treści

Niecodzienne lalki z masy papierowej

Dusty Poché to artysta, który tworzy jedyne w swoim rodzaju rzeźby i figury artystyczne z papierowej masy. Po nauce w Colorado Institute of Art pracował w Nowym Jorku, projektując  kostiumy, tekstylia i ilustracje w przemyśle modowym.

Jego pierwsza przygoda w świecie figur i rzeźbiarstwa rozpoczęła się od pracy z lalkami z 1920 roku. Jak sam o sobie potem mówił:” „Wiele się nauczyłem podczas pracy z tymi antykami, lecz patrząc na nie i je podziwiając, nieodmiennie miałem wrażenie, że czegoś im brakuje. Wyobraziłem więc sobie te postacie z bardziej wyrazistymi twarzami, emocjami i gestami. I wtedy zdałem sobie sprawę, że aby wydobyć te cechy na światło dzienne, muszę zacząć je rzeźbić ”.

Artysta nauczył się wykorzystywać wiele pomysłów, które wynikają z jego unikalnych doświadczeń, emocji i odkryć. Tak Poché mówi o postaciach, które tworzy: „Moje prace są bardzo osobiste i muszę zaangażować się w ten koncept na 100%.

Pomysły powstają najpierw jako niejasne obrazy w mojej głowie, następnie powoli otrzymują coraz więcej szczegółów.  i zostają wyostrzone wraz z rozwojem postaci. Moja praca jest obecnie wykonywana w papierowej glinie, ale zawsze próbuję różnych mediów, aby uzyskać nowe efekty ”.

Poché lubi pracować ze starymi i zabytkowymi materiałami, tworząc dla swoich postaci ubrania, które podkreślają osobowość każdej z nich. Oprócz tego rodzaju tkanin i wykończeń, używa też materiałów naturalnych.

Jego dzieła ukazują się w publikacjach artystycznych i na wystawach, co cieszy ich autora, podkreśla on bowiem jak wielką radość sprawia mu obserwowanie ludzkich reakcji na jego sztukę – „Każda reakcja oznacza, że ​​utwór wywołał emocje i to właśnie napędza mnie do dalszego rozwoju jako artysta ” – podkreśla Dusty Poché.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook