Przejdź do treści

Rozpoczynamy Kampanię HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS

Kampania pn. HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS, stanowi integralną część całego projektu HANDMADE YOU(TH), będącego partnerstwem strategicznym organizacji z Polski, Łotwy i Czech, działających na rzecz szeroko rozumianej promocji rękodzieła.

Cele Kampanii HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS

Kampania  HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS ma na celu promocję rękodzieła i rzemiosła, ukazanie młodemu pokoleniu możliwości, jakie stwarza wykonywanie zawodów kreatywnych, w zgodzie ze swoimi pasjami i talentami, pokazanie, że rękodzieło służy rozwojowi percepcji i nawiązywaniu relacji poprzez sztukę.

Będziemy w niej promować artystów, którzy swymi uzdolnieniami,  pracą nad rozwojem talentu i warsztatu dają dziś przykład innym. Inspirują, uczą, pokazują, jak przejść przez drogę nauki, samokształcenia i kreowania wizerunku swojej marki, aż do niewątpliwych sukcesów odnoszonych w dziedzinach swej twórczości.

Artystów, którzy ze swej pasji  i wewnętrznej potrzeby tworzenia i dzielenia się tą pasją z innymi, uczyniły swą życiową drogę i cel, zajmując się rękodzielnictwem w wielu jego odsłonach i formach, mistrzów w poszczególnych dziedzinach, którzy wkładają  w swoje  prace serce i kunszt.

Pokażemy sylwetki uzdolnionych twórców z wielu dziedzin rękodzieła i rzemiosła, ich warsztaty, drogę artystyczną, wytwarzane przez nich przedmioty.

W ramach Kampanii, będącego częścią partnerstwa strategicznego pn. „HANDMADE(YOUTH)”, realizowanego poprzez program Erasmus + z organizacjami  Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs (Łotwa) i  Petrklíč help (Czechy), realizujemy program wsparcia młodych zdolnych rękodzielników i rzemieślników, promujemy wieloaspektowo sektor rękodzielniczy w Polsce, zachęcamy i inspirujemy młode pokolenie do czerpania z dorobku kulturowego minionych pokoleń, opartego w ogromnej mierze na rękodziele i rzemiośle.

Wierzymy, że ich potencjał, wytrwałość w dążeniu do perfekcji i spełniania swych marzeń właśnie w działaniach twórczych, ocali i wypromuje wiele technik i kierunków, nie tylko związanych z polską kulturą, ale także tych, jakie przywędrowały do nas z odległych rejonów świata.

Jak zostać Ambasadorem Kampanii HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS

Funkcję Ambasadorów w naszym projekcie pełnić będą  rękodzielnicy i artyści,  osoby ze świata sztuki i kultury, którzy swoją działalnością i dorobkiem  w wyżej wymienionych obszarach promują szeroko rozumianą twórczość, rękodzieło oraz rzemiosło artystyczne.

Będą to osoby znane w swoich środowiskach i branżach, posiadające swoje miejsca i społeczności w social mediach, aktywne w sferze  publicznej. 

Tytuł Ambasadora może również otrzymać osoba niezwiązana zawodowo ze środowiskiem artystycznym, natomiast aktywnie działająca na rzecz promocji artystów i rękodzielników, rozwoju twórczych talentów wśród młodego pokolenia,  promująca wiedzę z zakresu polskiego dorobku kultury i tradycji związanego z rozwojem rękodzielnictwa i rzemiosła, działająca w tym zakresie w organizacjach pozarządowych lub innych jednostkach i instytucjach działających w obszarze zbieżnym z tematyką Kampanii.

Każdy z Ambasadorów otrzyma od nas Certyfikat oraz materiały graficzne, których będzie mógł używać w dowolny sposób w mediach społecznościowych, na stronie www, blogu itp. 

Propozycja dołączenia do grona Ambasadorów leżeć będzie w naszej gestii i kontaktować się będziemy z wybranymi osobami, ustalając warunki wzajemnej współpracy. 

Jeśli jednak masz ochotę dołączyć do grupy Ambasadorów, jesteś artystą kochającym swoją pracę, cenisz rękodzieło i rzemiosło nie tylko własnego kierunku twórczości, uznajesz za zasadne i potrzebne  społeczną edukację i promocję w tym temacie, szczególnie uwzględniając w tym młode pokolenie – napisz do nas wiadomość na e-mail contact@handmadeyouth.com, lub poprzez fanpage.

Możesz także zgłosić nam kandydaturę osoby, która Twoim zdaniem zasługuje na ten tytuł.

Postanowienia końcowe:

Dokładamy wszelkich starań, aby osoby które z nami współpracują cechowały nie tylko zaangażowanie tematyczne i aktywność w w/w obszarach, lecz by wyróżniała je także kultura osobista, szacunek i tolerancja dla odmiennych grup społecznych, kultur, tradycji i zwyczajów.

Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za wypowiedzi w/w osób w przestrzeni publicznej, ani za ich opinie światopoglądowe.

W razie rażącego naruszenia dobrych obyczajów, lub aktywnej działalności politycznej, agitacji związanej z degradacją lub nadmierną faworyzacją danej grupy społecznej, kosztem innej, której dopuściłaby się osoba promująca nasz projekt, zastrzegamy sobie prawo rozwiązania umowy o współpracy ze skutkiem natychmiastowym, usunięcia z naszych social mediów wszelkich materiałów związanych z tą osobą oraz zażądania usunięcia wszelkich informacji mogących być kojarzonymi z Kampanią HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS z social mediów tej osoby. Jednocześnie ufamy głęboko, że takie sytuacje nie nastąpią.

2 komentarze do “Rozpoczynamy Kampanię HANDMADE YOU(TH) AMBASSADORS”

 1. Dzień dobry 😊
  Nazywam się Marzena Jędrzejczak.
  Jestem rękodzielniczką od kilkunastu lat.Ja pokochałam folklor z racji zamieszkania w Gminie Lipce Reymontowskie i szczególnie bliski jest mi ten „łowicki”…Inspiracją zawsze była i jest powieść” Chłopi” Wł. St. Reymonta i stąd motywy haftu lub wycinanki łowickiej na ręcznie malowanej porcelanie lub skrzyniach posagowych, biżuterii czy magnesach …Ostatnio coraz częściej mam propozycję prowadzenia warsztatów, na których zapoznaję dzieci
  i dorosłych z głównymi motywami folkloru łowickiego i razem malujemy np. magnesy czy biżuterię…Na codzień zwykle prezentuję nawet w codziennym ubraniu coś folkowego, bo ja to kocham i to moja pasja😊
  Tylko tego czasu wciąż brakuje na realizację wszystkich pomysłów…Ale wierzę, że kiedyś będę potrafiła utrzymać się z rękodzieła …Tymczasem działam na zasadach działalności nierejestrowej i w ramach umowów o dzieło lub zlecenie…Bardzo doceniam to, co Państwo robicie dla branży rękodzielniczej i to wsparcie z pewnością dodaje odwagi i mobilizuje do tego, żeby wytrwać i tworzyć dalej …
  Dziękuję💗
  Pozdrawiam Serdecznie💗🍃🌺🍃
  Marzena Jędrzejczak

 2. Mam na imię Beata i wykonuję lampiony. Wymyślam nowe projekty czy wzory, coś czego jeszcze nie było. Naprawdę staram się, aby były inne niż wszystkie oraz wykonane najstaranniej jak tylko się da. Każdy jest inny, więc wymagają różnego rodzaju nakładu pracy. Nad produkcją spędzam kilka godzin oraz wkładając w nie całe swoje serce. Do moich lampionów używam światełek na baterie, które przepięknie rozświetlają ciemności. Moim największym marzeniem jest zarabianie na tym, co kocham robić – swojej pasji. Czy mogłabym je u państwa sprzedać? Zapraszam na Instagrama, gdzie pokazuje swoje prace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook