Przejdź do treści

Lisa Lou i jej świat utkany z maleńkich koralików

Louise Lou (Lisa Lou) buduje wokół siebie niezwykły świat jej marzeń. Od lat bowiem tworzy instalacje z koralików, kawałek po kawałku, aż do wykonania całej kuchni i nawet…podwórka!

Jej „kuchnia” (15,6 m2) jest czymś bajecznym: bardzo jasnym, ozdobionym wieloma wzorami i fakturami. Wszystko tutaj jest zrobione z koralików: podłoga, ściany, meble i wszystkie przybory. Trudno sobie wyobrazić, że wszystko to zostało stworzone ludzkimi rękoma.

Prace nad instalacją trwały pięć lat: od 1991 do 1996 roku. Ale Lisa nie poprzestała na tym. W 1999 roku rozpoczęła pracę nad nowym dziełem: podwórkiem o powierzchni 48,8 m2. Tym razem pomogli jej inni entuzjaści, a praca zajęła trzy lata – wykorzystano w niej około 30 milionów koralików.A i to nie wszystko!

Nabierając siły i cierpliwości Lisa stworzyła kolejny projekt, który zaprezentowała w San Diego Museum of Contemporary Art. Nazywa się on „Kolorowe Pole” i składa się z mnóstwa kwiatów wykonanych z koralików. Lisa Lou mieszka w Durbanie w RPA.

Jej kuchnia jest częścią kolekcji Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku, zaś podwórko znajduje się w paryskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej Fundacji Cartiera.

Zapraszamy do oglądania reszty zdjęć, aż trudno uwierzyć, że wszystko wykonano z milionów maleńkich koralików!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook