Przejdź do treści

Niezwykłe projekty Danielle Clough

Urodzona i wychowana w Kapsztadzie w Południowej Afryce, Danielle Clough ukończyła studia w zakresie sztuk pięknych i projektowania graficznego w The Red and Yellow School. Następnie rozpoczęła karierę w dziedzinie sztuk wizualnych, projektowania cyfrowego, a następnie rękodzieła.

Jej szerokie zainteresowanie sztukami wizualnymi, muzyką i południowoafrykańską sceną kultury ulicznej dało o sobie znać, gdy zaczęła tworzyć na żywo wizualizacje do przedsięwzięć muzycznych. Pod pseudonimem Fiance Knowles, występowała z lokalnymi artystami Haezerem, PH Fat, Hugh Masekelą oraz międzynarodowymi zespołami, takimi jak Mick Jenkins, Cid Rim, czy Black Sun Empire.

Lubiąc poszerzać artystyczne horyzonty pracowała w kilku lokalnych programach radiowych (Assembly Radio, Bush Radio), tworzyła też niestandardowe okładki książek i pracowała jako fotograf w kilku lokalnych i międzynarodowych agencjach.  

Gdy jednak nie jest zajęta projektowaniem cyfrowym, haftuje wszystko i na wszystkim, począwszy od rakiet tenisowych, zardzewiałego łańcucha z ogrodzenia, po buty (np. sneakersy Gucci).  W pracach czerpie inspiracje zarówno od współczesnych ikon popkultury, jak i z ponadczasowego piękna natury, wraz z całą paleta jej barw.

Danielle prowadzi także warsztaty i kursy haftu, pomagając osobom początkującym w tej dziedzinie rozwijać swoją pasję i promując rękodzieło. Oryginlność jej prac przyciągnęła uwagę wielu znanych klientów, takich jak Gucci, Adobe, The African Innovation Foundation, ONZ, Origins, Nike, Kanye West czy  Drew Barrymore.

Twórczą misją artystki jest wyrażanie najlepszych ludzkich emocji poprzez sztukę, tak, by jej prace wywoływały  uśmiech  i radość. Jej prace zostały opublikowane w New York Times T Magazine, Casa de Jardim, Couch Magazine, Evening Standard, Homespun.

Wolny czas spędza jeżdżąc na rowerze po Kapsztadzie lub delektując się wieczornym drinkiem w słonecznym ogrodzie swojego nadmorskiego domu.

Więcej prac Danielle obejrzycie tutaj:

https://www.danielleclough.com/

https://www.danielleclough.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook